poczta english
thin line
 
thin line
opplogo 1%
side line
ball
dotted line
ball
dotted line
ball
dotted line
ball
dotted line
ball
dotted line
ball
dotted line
ball
dotted line
ball
dotted line
ball
dotted line
ball
dotted line
ball
side line

Adres siedziby:
ul. Narcyzowa 27 (dawniej: Wędkarska 13)
11-041 Olsztyn
Tel. (089) 543-30-60
Faks (089) 523-44-72

KRS 0000239583
REGON 280049756
NIP 739-350-59-69

Konto bankowe PATKUBU:
Bank PEKAO S.A. I O/Olsztyn
06124015901111001007742939
SWIFT: PKOPPLPW

Adres e-mail:
waldekdz@bdlong.com.pl

side line
Nakarm Pajacyka - pomóż dzieciom

Archiwum wiadomości

Życzenia Wielkanocne!
18 kwietnia 2019r.
Naszym kochanym Podopiecznym, ich rodzicom i opiekunom oraz wszystkim Patkubowiczom i sympatykom SPD Patkub, składamy życzenia pogodnych i pełnych wiosennej radości, spokoju oraz zdrowia Świąt Wielkanocnych, a także ciepłego Dyngusa :-)
Zarząd

Życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne!
18 grudnia 2018r.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim naszym Podopiecznym i ich rodzinom oraz wszystkim Darczyńcom z rodzinami, składamy najszczersze życzenia spokoju, radości, choinkowego ciepła, rodzinnej atmosfery, a także zdrowia i pomyślności w Nowym Roku!
Patkubowicze

Pomoc dla Dawidka D. z Opola!
1 sierpnia 2018r.
Prosimy o pomoc w zbieraniu funduszy na operację dla Dawidka z Opola. Uzbierano już ponad 52% potrzebnej kwoty na operację w USA, więc jest bliżej niż dalej... Każda wpłata ma znaczenie.
Więcej informacji: https://www.siepomaga.pl/dawidek
Wpłat można dokonywać bezpośrednio dla Fundacji Siepomaga lub za pośrednictwem SPD Patkub ze wskazaniem "Darowizna dla Dawidka D. z Opola".
SPD Patkub

Dzień Dziecka
1 czerwca 2018r.
W Dniu Dziecka wszystkim naszym kochanym podopiecznym życzymy zdrowia, uśmiechów, radosnych i słonecznych chwil wypełnionych miłością bliskich oraz nadzieją na piękne i szczęśliwe życie.
Zarząd SPD Patkub i Patkubowicze

Życzenia Wielkanocne
28 marca 2018r.
Życzenia radosnych, słonecznych i pełnych wiosennej energii Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka oraz ciepłego Dygusa.
Zarząd SPD Patkub

Życzenia Świąteczne i Noworoczne
13 grudnia 2017r.
Wszystkim naszym Podopiecznym i ich rodzinom oraz Wszystkim Darczyńcom i ich bliskim, z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy serdeczne życzenia rodzinnego ciepła i spokojności, wytchnienia od bólu, wyciszenia i szczęśliwości, a także oceanu zdrowia i samych pięknych dni w Nowym Roku!
ksawery
Zarząd SPD Patkub

Wesołego Alleluja!
13 kwietnia 2017r.
Wszystkim naszym Podopiecznym i ich rodzinom, członkom Patkubu i ich rodzinom oraz wszystkim osobom wspierającym nasze działania, składamy życzenia słonecznych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, rodzinnej atmosfery, ciepłego Dyngusa i szczodrego Zająca :-)
Zarząd SPD Patkub

Najlepsze Życzenia Świąteczne!
20 grudnia 2016r.
Wszystkim naszym Podopiecznym oraz ich Rodzicom, Opiekunom i Rodzinom, życzymy spokojnych, radosnych i pełnych zdrowia oraz spokoju Świąt Bożego Narodzenia, a także pełnego nadziei i dobrej energii Nowego Roku!
Zarząd SPD Patkub

Odszedł Adaś P...
4 października 2016r.
Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że pod koniec września zmarł Adaś P. z Olsztyna, będący od kilku lat pod naszą opieką. Bardzo prosimy o modlitwę za Adasia, a także o wsparcie modlitwą jego Rodziców w tych niezwykle bolesnych chwilach...
Zarząd SPD Patkub

Artykuły szkolne dla naszych Podopiecznych!
10 maja 2016r.
Z przyjemnością informujemy, że w dn. 28 kwietnia 2016 r. otrzymaliśmy od Państwa Kamili i Andrzeja Surmacz z Olsztyna dary w postaci licznych artykułów szkolnych z przeznaczeniem dla Podopiecznych SPD Patkub. Państwo Surmacz zgromadzili ww. artykuły podczas swojego kwietniowego ślubu, na który goście zamiast kwiatów przynieśli znaczny asortyment przyborów szkolnych. Pani Kamili i Panu Andrzejowi z całego serca dziękujemy, w imieniu własnym oraz w imieniu naszych Podopiecznych, a z racji niedawnego ślubu życzymy Młodej Parze samych słonecznych dni, życia pełnego cudownych wzruszeń i niezwykłych chwil :-)
przybory1 przybory2 przybory3
Zarząd SPD Patkub

Najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne
24 kwietnia 2016r.
aniolki Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy naszym Podopiecznym i ich Rodzicom/Opiekunom, wszystkim Darczyńcom i Sympatykom, a także wszystkim Patkubowiczom, cudownych i pełnych spokoju Świąt, przypływu wiosennej radości i nadziei oraz wesołego Śmigusa Dyngusa!
Zarząd SPD Patkub

Wesołych Świąt!
21 grudnia 2015r.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim Podopiecznym, ich Rodzicom i Opiekunom, wszystkim Darczyńcom i Patkubowiczom, życzenia ciepła i spokojności, wyciszenia i szczęśliwości, a także niezliczonych radości w Nowym Roku!
Zarząd

Najpiękniejsze życzenia Wielkanocne
02 kwietnia 2015r.
Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy wszystkim dzieciom Patkubu, Rodzicom i Opiekunom, Darczyńcom i Patkubowiczom życzenia spokoju, radości, dobrej energii oraz wiosennej nadziei, smacznego Jajka i wesołego Dyngusa!
Zarząd

Radosnych Świąt!
17 grudnia 2014r.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy naszym kochanym Podopiecznym oraz ich Rodzicom i Opiekunom niezapomnianych chwil, pełnych świątecznej aury, miłości i spokoju, a także radości, wytrwałości oraz nadziei w Nowym 2015 Roku:-)
Patkubowicze

Pięknie DZIĘKUJEMY!
3 października 2014r.
W imieniu wszystkich Rodziców i Opiekunów naszych Podopiecznych składamy szczere i pełne wdzięczności PODZIĘKOWANIA wszystkim osobom, które przekazały 1% podatku za 2013 r. na pomoc dla Podopiecznych PATKUBU. Bardzo dziękujemy za okazane po raz kolejny zaufanie i stworzenie możliwości systematycznej pomocy chorym i niepełnosprawnym Dzieciom oraz ich Rodzinom. To dzięki WAM możemy wspierać kochających i pełnych poświęcenia Rodziców oraz Opiekunów w walce o lepszą przyszłość ich Dzieci:-))
Zapewniamy też, że każdy grosik z 1% jest przeznaczany wyłącznie na pomoc dla naszych Podopiecznych w leczeniu, rehabilitacji i innych działaniach niezbędnych do poprawy zdrowia, sprawności i jakości ich niełatwego życia...
Zarząd

Koncert charytatywny „Fura dla Artura”
16 września 2014r.
W najbliższą niedzielę 21 września o godz. 11 podczas Pierwszego Kołobrzeskiego Dnia Bycia Fajnym rozpocznie się zbiórka pieniędzy przeznaczonych na zakup nowego wózka dla naszego Podopiecznego - Artura S. Impreza z udziałem fajnych ludzi i fajnych kapeli odbędzie się na dziedzińcu Ratusza w Kołobrzegu. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!!!
Zarząd

Zbiórka dla maleńkiego Alaksandra zakończona:-)
28 sierpnia 2014r.
Wszystko wskazuje na to, że na koncie CZD już została zebrana kwota potrzebna do wykonania operacji przeszczepu u Olusia Zaporoskiego. Wszystkim osobom, które firnansowo lub informacyjnie wsparły chłopczyka, składamy ogromne i piękne podziękowania:-)))))))
Zarząd

Pilna pomoc dla Olusia Z.
7 sierpnia 2014r.
W imieniu rodziców maleńkiego Olusia Z. z Ukrainy bardzo prosimy o pomoc w zebraniu pieniędzy na przeszczep wątroby. Dawcą jest tata Olusia, ale nie ma pieniędzy na pokrycie kosztów operacji (300 tys. zł). Przeszczep odbędzie się w Centrum Zdrowia Dziecka, jak tylko będą uzbierane pieniądze. Wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto CZD:
Getin Noble Bank S.A.
03 1560 0013 2367 2381 0996 0008
Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"
Al. Dzieci Polskich 20
04-730 Warszawa
Konieczny tytuł przelewu: Leczenie Aleksandra Zaporoskiego.
Dla wpłat z zagranicy - IBAN: PL 03 1560 0013 2367 2381 0996 0008 Kod BIC (SWIFT): GBGCPLPK

Więcej informacji o Olusiu: https://www.facebook.com/AleksanderZaporoski

W tym wyścigu o życie chłopczyka liczy się każdy grosik :-)
Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji, gdziekolwiek tylko jest to możliwe.


Bardzo dziękujemy,
Zarząd

Życzenia z okazji dnia dziecka!
1 czerwca 2014r.
Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim naszym Podopiecznym szybkiego powrotu do zdrowia, kochających serc wokół siebie i dni pełnych uśmiechów oraz dziecięcej beztroski!

Patkubowicze

Wesołego Alleluja!
15 kwietnia 2014r.
Pięknych, spokojnych i pełnych radości oraz wiosennej aury Świąt Wielkanocnych, a także ciepłego Dyngusa i pysznego Jajka!

życzy Zarząd

Mamy prawo do 1 % podatku za 2013 rok!
9 stycznia 2014r.
SPD PATKUB znajduje się na liście Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do otrzymywania 1% podatku od osób fizycznych za 2013 rok (KRS 0000239583). Wszystkie osoby pragnące wesprzeć naszych Podopiecznych prosimy o przekazywanie 1% wskazując w druku PIT wyłącznie nasze Stowarzyszenie, zgodnie z zasadami opisanymi w zakładce „1% podatku dla SPD PATKUB”. Wykaz OPP uprawnionych do 1% podatku za 2013 r.
Zarząd

Życzenia Świąteczne
18 grudnia 2013r.
Wszystkim naszym Podopiecznym oraz ich Opiekunom, Patkubowiczom i ich Rodzinom oraz sympatykom życzymy niezwykle radosnych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, a także szczęśliwego Nowego Roku obfitującego w liczne okazje do radości i uniesień serca!
Zarząd SPD Patkub

Podziękowania za 1%
25 października 2013r.
W imieniu naszych Podopiecznych, ich rodziców i opiekunów, a także w imieniu własnym, dziękujemy z całego serca wszystkim Darczyńcom za tak szeroki odzew i przekazanie nam 1% podatku za 2012 rok. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazane zaufanie i zapewniamy, że zebrana kwota w całości będzie przekazana na leczenie, rehabilitację i bieżące potrzeby naszych małych Podopiecznych:-)
Patkubowicze

Życzenia wielkanocne!
25 marca 2013r.
wieniec Wszystkim naszym Podopiecznym oraz ich Rodzinom, a także wszystkim Darczyńcom życzymy pełnych wiosennego ciepła Świąt Wielkanocnych, przepysznego Jajka, szczodergo Zająca oraz ciepłego Dyngusa!

Patkubowicze

Życzenia Świąteczne
18 grudnia 2012r.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim naszym Podopiecznym, ich Rodzinom oraz Darczyńcom i Patkubowiczom składamy najcieplejsze życzenia radości, spokoju, zdrowia oraz cudownych chwil w gronie najbliższych.

Patkubowicze

Dziękujemy Darczyńcom!
05 grudnia 2012r.
W imieniu wszystkich Podpiecznych SPD PATKUB składamy gorące podziękowania za obdarzenie nas swoim zaufaniem i przakazanie dla naszych Dzieci 1% podatku za 2011r. Dzięki uzbieraniu znaczącej kwoty możemy pomagać w rehabilitacji, leczeniu oraz w bieżących potrzebach Dzieci będących pod naszą opieką. Za to wszystko serdecznie i niezwykle szczerze dziękujemy!
Zarząd

Impreza charytatywna dla Ksawerego P!
16 sierpnia 2012r.
plakatW dniu 24 sierpnia 2012r. o godz. 21.00 w Beach Bar COOLER w Dębkach odbędzie się muzyczna impreza charytatywna (grupy PZ oraz RIZZLE), na której będą zbierane pieniądze na rehabilitację i leczenie Ksawerka P. z Wejherowa. W imieniu organizatorów bardzo gorąco zapraszamy do udziału w tej szczególnej imprezie!
Zarząd

Ksawerek pilnie potrzebuje pomocy!
19 lipca 2012r.
W imieniu kochających Rodziców 5-miesięcznego Ksawerka P. z Wejherowa, bardzo prosimy o wsparcie finansowe potrzebne na kosztowne leczenie i rehabilitację ich synka. Maluszek cudem przeżył niezwykle trudny poród i wymaga ciągłego leczenia oraz bardzo intensywnej rehabilitacji. Jednocześnie szczerze dziękujemy wszystkim Aniołom w ludzkiej postaci za dotychczasowe wsparcie Ksawerego :-) Więcej w zakładce "Nasi Podopieczni" - Ksawery P.
Patkubowicze

Międzynarodowy Dzień Dziecka
01 czerwca 2012r.
W Dniu Dziecka życzymy naszym Podopiecznym i wszystkich dzieciom zdrowia, słońca, uśmiechów, radości i cudownej beztroski!
Patkubowicze

Życzenia Wielkanocne
30 marca 2012r.
wieniec Wszystkim Dzieciom Patkubu, Patkubowiczom oraz wszystkim Darczyńcom życzymy pełnych słońca, spokoju, radości i uśmiechów Świąt Wielkanocnych, a także wesołego i umiarkowanie mokrego Dungusa.
ZarządWalne Zebranie Członków SPD Patkub
29 marca 2012r.
W dniu 25 lutego w Olsztynie odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Patkub. W zebraniu udziało wzięło 20 osób. Porządek obrad przewidywał rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego i finansowego za 2011r. W wyniku jawnego glosowania podjęto uchwały ws. zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2011r., pokrycia nadwyżki kosztów nad przychodami za 2011r. oraz udzielenia Zarządowi Stowarzyszenia absolutorium.
Zarząd

Życzenia Świąteczne
21 grudnia 2011r.
aniolki Wszystkim naszym podopiecznym, ich opiekunom, a także naszym darczyńcom i sympatykom, życzymy cudownych, spokojnych, ciepłych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku życzymy niezliczonych cudowności i dni szczęściem upiększonych.
PatkubowiczeŻyczenia Wielkanocne
20 kwietnia 2011r.
wieniec Wszystkim naszym Darczyńcom i Przyjaciołom życzymy spokojnych oraz pełnych refleksji oraz wiosennej nadziei Świąt Wielkanocnych, radosnego Dyngusa i słonecznego nastroju Serca.
Patkubowicze

Sprawozdanie za 2010r. - Walne Zebranie
15 marca 2011r.
W dn. 15 marca 2011r. odbyło się Walne Zebranie Członków SPD PATKUB w Olsztynie, podczas którego zatwierdzono sprawozdania finansowe i merytoryczne za 2010r. oraz udzielono absolutorium zarządowi Stowarzyszenia. Ponadto, wprowadzono drobną poprawkę do punktu 1, paragraf 27, statutu (aktualna wersja - w zakładce "Statut Stowarzyszenia").
Zarząd

Zmiana statutu
4 marca 2011r.
W związku z nowymi przepisami obowiązujacymi Organizajce Pożytku Publicznego, nastąpiła zmiana statutu SPD PATKUB. Zmiany dokonano podczas Walnego Zebrania w dn. 15 lutego 2011r. Aktualna treść statutu została zgłoszona do KRS i jest dostępna w zakładce "Statut Stowarzyszenia" .
Zarząd

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
21 grudnia 2010r.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim naszym Maluszkom i ich Opiekunom/Rodzicom, a także naszym licznym Darczyńcom, zdrowia, spokojności i radości bycia razem, a w Nowym Roku życzymy wszystkim sukcesów osobistych i dobrej energii, natomiast Rodzicom/Opiekunom życzymy wiary i wytrwałości w rehabilitacji oraz powrocie do zdrowia swoich maleństw.
Patkubowicze

Potrzebna pilna pomoc dla Ewuni.
17 maja 2010r.
Życie 2 letniej Ewuni z okolic Żagania jest pasmem niekończącej się udręki. Dziewczynka cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Dla tego maleństwa każdy dzień, to nieustanne odczuwanie bólu i lęku przed bólem. Choroba ta uniemożliwia Ewuni normalne życie. Złamanie kosteczek, bo nie są to przecież kości, może nastąpić w każdej chwili, nawet podczas zwykłego przeciągania się dziecka. Rodzice Ewuni bardzo ją kochają i strasznie ubolewają nad niemocą, w której się znaleźli. Ewunia ma siedmioro rodzeństwa w wieku 5-14 lat, a rodzice nie mają stałego źródła dochodu.
Dla Ewuni najważniejsze są jak najszybsze pełne badania dziewczynki oraz rehabilitacja i opieka specjalistów. Jest realna szansa, aby Ewunia w sierpniu pojechała na turnus rehabilitacyjny przeznaczony dla dzieci cierpiących na tę straszną chorobę. Wszystkich, którzy mogą każdą kwotą pieniężną pomóc w zgromadzeniu środków na wyjazd dla maleńkiej Ewuni, prosimy o wpłaty na konto Patkubu z dopiskiem (na turnus dla Ewy). Za wszelką pomoc, nawet najdrobniejszą, ogromnie dziękujemy:-)
Patkubowicze

Nagrobek dla śp. Kubusia W.
31 marca 2010r.
Wszystkich, którzy mogą wesprzeć nas w zebraniu środków finansowych na nagrobek dla śp. Kubusia W., prosimy o dokonywanie wpłat na konto Patkubu (06 1240 1590 1111 0010 0774 2939), z dopiskiem "Nagrobek dla Kubusia W.".
Bardzo dziękujemy za każdą pomoc.
Patkubowicze

Życzenia świąteczne
31 marca 2010r.
Wszystkim przyjaciołom naszych maleńkich podopiecznych życzymy pieszczonych słonecznym ciepłem Świąt Wielkanocnych, przepełnionych spokojem i miłością, a także obfitujących Dyngusowymi strumieniami radości.
Patkubowicze

Pożegnanie Kubunia
17 lutego 2010r.
wieniec Dnia 15 lutego 2010r. pożegnaliśmy naszego kochanego Kubulka W. Wierzymy gorąco, że tak jak nasze myśli i dusze trwały przy Tobie każdego dnia Twego ziemskiego życia, Kubusieńku, tak i Ty będziesz trwał przy nas i wspierał nas, abyśmy wytrwali oraz pielęgnowali to, co za Twoją sprawą zrodziło się w naszych sercach.

Odpoczywaj w pokoju nasz maleńki Kubuleczku.

Na zawsze Twoi Przyjaciele

Kubuś W. nie żyje...
1 lutego 2010r.
Po 5 latach nieustannej walki o życie, 30 stycznia 2010r. odszedł nasz ukochany Kubunio W. z Łodzi...
Po bestalskim pobiciu w 2004r., Kubunio miał zmasakrowaną główkę, stracił wzrok, częściowo słuch i szanse na normalne życie... Mimo tego, a może właśnie dlatego, bardzo zaangażowaliśmy się w jego pełne cierpienia życie, mając nadzieję, że kiedyś odzyska przynajmniej część zdrowia... Stworzyliśmy mu w miarę normalny dom z kochającą mamą, zrobiliśmy ile byliśmy w stanie, aby nasz Kubunieczek czuł, że nie jest sam, że jest kochany... Wierzymy z całego serca, że Kubunio to wiedział i czuł to...

Pogrążeni w smutku,najbliżsi z bliskich


Nie mamy prawa do 1% za 2010r.
26 stycznia 2011r.
Drodzy Darczyńcy oraz Rodzice i Opiekunowie naszych małych Podopiecznych, z przykrością informujemy, że wskutek 2 tygodniowego przekroczenia terminu dostarczenia sprawozdania finansowego i merytorycznego za 2009r., nie zostaliśmy uwzględnieni na liście Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do otrzymywania 1% podatku dochodowego za 2010 rok. Wobec bezwzględności takiej decyzji, nie będziemy mogli zagwarantować ciągłości naszej pomocy dla Waszych Dzieci.

Jest to dla nas sytuacja szczególnie przykra, ponieważ nasze Stowarzyszenie działa wyłącznie z chęci niesienia pomocy dzieciom i wkładamy w funkcjonowanie naszego Stowarzyszenia wiele prywatnego czasu oraz własnych pieniędzy. W latach 2008-2010 przekazaliśmy 100% wpłat 1% na pomoc dla dzieci. Przeznaczamy wszystkie wpłaty indywidualnych Darczyńców na pomoc dla Dzieci, nie pobierając żadnych opłat manipulacyjnych itp.

Jesteśmy jedną z wielu organizacji, których członkowie poświęcają (nieodpłatnie) własny czas na zapełnienie luki, której nie wypełnia Państwo Polskie, w obszarze zapewnienia godnych warunków leczenia i rehabilitacji skatowanych oraz chorych dzieci. Wszystkie istotne informacje finansowe są prezentowane na naszej stronie internetowej. Jesteśmy niezwykle w tej materii transparentni, a mimo wszystko pozbawia się nas środków dla zapewnienie możliwości kontynuowania leczenia i rehabilitacji naszych Podopiecznych.

Wszystkim urzędnikom z Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz pomysłodawcom wprowadzenia sankcji (bez możliwości odwołania się od niej) dla OPP, które nie dostarczyły w terminie ww. sprawozdań, „gratulujemy” tak bezwzględnego braku poszanowania dla najpiękniejszych odruchów ludzkich serc, które tworzą takie Stowarzyszenia, jak nasze.
Zarząd SPD Patkub


Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
21 grudnia 2009r.
konik Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku życzymy wszystkim naszym Maluszkom, Przyjaciołom, Sympatykom i Darczyńcom wewnętrznego ciepła, wyciszenia i radości, przepięknych chwil spędzonych z bliskimi, a także samych słonecznych dni i pełnych dobrych wiadomości.
Patkubowicze5 urodziny Kubusia W.
23 września 2009r.
Z okazji kolejnych urodzin, naszemu kochanemu Kubusiowi składamy najszczersze i najpiękniejsze życzenia powrotu do zdrowia, nieustannego doświadczania miłości, przyjaźni i bezgranicznego oddania
Patkubowicze

Pomóżmy Adasiowi w powrocie do zdrowia.
26 czerwca 2009r.
Adaś P.Adaś P. z Olsztyna (ur.13.12.1996) ma wrodzoną wadę serca pod postacią ciasnej stenozy dwupłatkowej zastawki aortalnej. W dniu 26 maja 2009r. w Instytucie Kardiologii w Aninie przeszedł bardzo trudną i niebezpieczną operację wszczepienia mechanicznej zastawki aortalnej. Adaś ma nadciśnienie płucne i powinien przyjmować przez 6 miesięcy, podawany ambulatoryjnie lek „Sildenafil”, który nie jest refundowany przez NFZ. Koszt miesięczny takiej kuracji wynosi ok. 1000zł. Rodzice Adasia są w trudnej sytuacji finansowej (pracuje tylko tata, a jest jeszcze młodsze rodzeństwo) i nie są w stanie sprostać tak dużemu obciążeniu finansowemu. Bardzo prosimy o pomoc rodzicom Adasia, którzy zrobili już ogromnie dużo, aby ich syn mógł mieć lepszą przyszłość. Liczy się każdy grosik wpłacony na konto SPD PATKUB z dopiskiem „Na leki dla Adasia P.”
Patkubowicze

W Dniu Dziecka.
1 czerwca 2009r.
Z okazji Święta Wszystkich Dzieci, naszym kochanym maluszkom składamy najpiękniejsze życzenia zdrowia i radości, oceanu uśmiechów, miłości bliskich, niezliczonych zastępów przyjaciół oraz słońca przez całe długie i szczęśliwe życie!
Patkubowicze

Siła 1%
29 kwietnia 2009r.
Środki pochodzące z 1% podatku za 2008r. i darowizn docelowych, przekazane przez naszych Darczyńców wydatkowaliśmy m.in. na następujące cele:

  • opłacenie 3 turnusów rehabilitacyjnych oraz indywidualnych zabiegów rehabilitacyjnych dla Kubusia K. (14,6 tys. zł), a także zakup lekarstw i środków leczniczych (8,5 tys. zł),
  • opłacenie indywidualnych zabiegów rehabilitacyjnych dla Kubusia W. (14,8 tys. zł), zakup lekarstw i środków pielęgnacyjnych (10 tys. zł), a w najbliższym czasie – zakup wózka dla dziecka niepełnosprawnego (ok. 10tys. zł),
  • zakup leków, środków pielęgnacyjnych i innych przedmiotów związanych z bieżącymi potrzebami, dla Patryczka S. (3,7 tys. zł),
  • dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla Agatki S. (3 tys. zł),

Dzięki zgromadzonym środkom (patrz: Informacja finansowa) możemy ponadto zapewnić płynność finansową w niesieniu bieżącej pomocy dla naszych Podopiecznych. Wszystkim wspaniałym Darczyńcom z głębi serc naszych DZIĘKUJEMY, że za Waszą sprawą mogliśmy choć trochę umilić życie Agatki S., Kubusia K., Kubusia W. i Patryczka S.
Patkubowicze

Życzenia świąteczne
08 kwietnia 2009r.
Pełnych harmonii i spokoju, serdeczności oraz miłości Świąt Wielkanocnych, przesyconych wiosenną nadzieją i radością życia
życzą Patkubowicze

Zebranie sprawozdawcze.
7 kwietnia 2009r.
W dniu 2 kwietnia 2009r. odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia Walne Zebranie Członków SPD PATKUB. Porządek obrad podczas zebrania, któremu przewodniczył Waldemar Dzwolak, przewidywał:

  • rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania Zarządu z działalności Stowarzyszenia,
  • rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego Stowarzyszenia za 2008r. (rachunek wyników, bilans, informacja dodatkowa),
  • sprawy bieżące.

W wyniku głosowania zebranych podjęto uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2008r. oraz sprawozdania Zarządu z działalności Stowarzyszenia, a także uchwałę o przeznaczeniu nadwyżki za 2008r. (41.929,88zł) na cele statutowe. Ponadto udzielono Zarządowi SPD Patkub absolutorium za okres pełnienia funkcji w 2008r.
Zarząd

Kubuś K. na turnusie rehabilitacyjnym.
17 lutego 2009r.
ORW Welspin W dniach 31 stycznia - 13 lutego Kubuś K. przebywał ze swoją opiekunką na turnusie rehabilitacyjnym w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym WIELSPIN w Wągrowcu. Koszty pokryliśmy z zebranych wcześniej darowizn. Kubunio miał bardzo intensywny pobyt i był zachwycony wszystkimi zajęciami, mimo iż było ich po 7 dziennie. Najważniejsze jest jednak fakt, że 2 tygodniowy pobyt przyniósł bardzo znaczącą poprawę ruchową. Mamy nadzieję, że uda nam się wysłać Kabulka jeszcze ze 2 razy w tym roku na taki turnus. Wszystkim darczyńcom ogromnie dziękujemy za pomoc w zebraniu funduszy na pomoc dla Kubusia.
Patkubowicze

Spoczywaj w pokoju Olusiu.
9 stycznia 2009r.
Ze szczerym smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 4 stycznia 2009r., po długiej i wyczerpującej chorobie zmarł Oluś K. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 7 stycznia w Olsztynie.
Łączymy się w bólu z rodzicami i braciszkiem Ś.P. Olusia, który powiększył grono Aniołków.
PatkubowiczeWszystkiego najlepszego
19 grudnia 2008r.
choinka Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy naszym Maluszkom i ich Opiekunom oraz wszystkim Darczyńcom świątecznego ciepła, wszechogarniającej miłości i niezapomnianej radości. Niech w tak niezwykły czas serca wszystkich wypełni spokój i pragnienie nieustającego dzielenia się z najmniejszymi tego świata.
PatkubowiczeKartki na Święta
1 grudnia 2008r.
Kupując kartki świąteczne dla naszych bliskich i znajomych, przy okazji możemy wspomóc działania różnych organizacji działających na rzecz potrzebujących dzieci.
http://www.sosdladzieci.pl/kartki
http://www.unicef.pl/sklep/index_219.htm
http://www.odnowaszpitala.pl/kartki2008b.html
http://www.hospicja.pl/store/store/5225.html
http://www.inkubatordlaimid.org.pl/
http://sklepik.mimowszystko.org/
http://www.f-df.pl/kartki_swiateczne_bn2008.php
PatkubowiczeŻyczenia urodzinowe dla Kubusia W.
26 września 2008r.
Z okazji 4 urodzinek życzmy naszemu Kubusiowi pięknego życia, obfitującego w cudne chwile z mamą i w gronie swoich bliskich. Życzymy także, abyś Kubuleńku dzielnie przechodził rehabilitację i abyś był nieustannie otoczony ciepłem naszych serc.
Kochający Patkubowicze

Podziękowania za 1%
1 sierpnia 2008r.
W związku z upływem ostatecznego terminu przekazywania przez urzędy skarbowe 1% dla Organizacji Pożytku Publicznego, z ogromną radością informujemy, że w wyniku przekazania 1% podatku dochodowego za 2007r., zebraliśmy 48 268,02zł. Środki te w całości zostaną przekazane na potrzeby naszych Podopiecznych)).

Za zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni, a także za możliwość niesienia pomocy naszym Maluszkom, składamy serdeczne i niezwykle szczere podziękowania wszystkim Darczyńcom, którzy przekazując nam swój 1% podatku, przystąpili do grona Przyjaciół Agatki S., Kubusia W., Kubusia K., Patryczka S., Olusia K., Maciusia F. i Krzysia.
Patkubowicze

Akcja charytatywna dla Kubusia K. z Koszalina
8 lipca 2008r.
W dniu 18 lipca 2008r. (piątek) odbędzie się publiczna zbiórki funduszy na rehabilitację Kubusia K. z Koszalina. Akcja organizowana jest przez P. Stefana Romeckiego oraz Komitet Obywatelski Miasta Koszalina. Wszystkich pragnących pomóc Kubusiowi K. zapraszamy na plac przy pomniku Marszałka Piłsudskiego w Koszalinie od godz. 15.00.
Więcej szczegółów na stronie www.komk.org/jakub.html
Patkubowicze

Naszym Kochanym Maluszkom
1 czerwca 2008r.
Wszystkim Dzieciom z okazji Dnia Dziecka życzymy cudnego dzieciństwa wypełnionego miłością rodzicielską, spokojem, bezpieczeństwem, zdrowiem, beztroską i nieustającą radością.
Patkubowicze

Kochanym Mamom
26 maja 2008r.
Z okazji najpiękniejszego dnia roku, wszystkim Mamom, najpiękniejsze życzenia zdrowia, dni pełnych dziecięcych uśmiechów i radosnych serduszek
składają Patkubowicze

Patryczek S. kończy 4 latka
25 kwietnia 2008r.
Naszemu kochanemu Patrysiowi z okazji 4 urodzin składamy najpiękniejsze życzenia radości i miłości, aby nieustannie był otoczony dobrymi sercami, a także aby zawsze czuł się kochany przez mamę i swoją siostrzyczkę Anię:-)))
Przyjaciele

Życzenia świąteczne
20 marca 2008r.
Wszystkim przyjaciołom naszych maleńkich podopiecznych życzymy pieszczonych słonecznym ciepłem Świąt Wielkanocnych, przepełnionych spokojem i miłością, a także obfitujących Dyngusowymi strumieniami radości.
Patkubowicze

Aukcja charytatywna na rzecz Kubusia W. zakonczona
1 marca 2008r.
Aukcja koszulki Sinana Cem Tanika na rzecz Kubusia W. zakończyła się. Licytującemu gratulujemy i serdecznie dziękujemy.

Aukcja charytatywna na rzecz Kubusia W.
22 lutego 2008r.
Zapraszamy do wzięcia udziału w licytacji koszulki Akademickiego Zespołu Piłki Siatkowej Mlekpol AZS Olsztyn przekazaną przez Sinana Cem Tanika grającego na pozycji przyjmującego z nr 1. Cały dochód z aukcji zostanie przekazany na rehabilitację Kubusia W. z Łodzi.

Patkub posiada już status Organizacji Pożytku Publicznego!!!
24 września 2007r.
opp logo Na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Olsztynie z dn. 18 września 2007r. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Patkub posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Zatem rozliczając się z podatku za 2007r. będziemy mogli przekazywać na cele statutowe 1% podatku dochodowego :))))))

Kubuś W. i Kubuś K. obchodzą swoje 3 urodziny!!!
24 września 2007r.
Nasze Kubulki kończą już 3 latka - Kubunio K. w dniu 21 września, a Kubunio W. dnia 26 września. Z tej okazji życzymy kochanym maluszkom oceanu zdrowia i miłości, aby w swoim życiu przeżywali same najcudowniejsze chwile w cieple matczynych serc i w gronie swoich bliskich oraz kochających z niezwykłym oddaniem przyjaciół.

Dajmy Krzysiowi szansę na szczęśliwe życie!!!
13 września 2007r.
Krzyś urodził się z wadami rozwojowymi klatki piersiowej (wymagającymi już teraz tylko czasowej wentylacji respiratorem), niedowładem i niedorozwojem nóżek wodogłowiem. Jest mądrym, bardzo wrażliwym chłopczykiem, spragnionym czułości i bardzo samotnym. Tak jak każde dziecko lubi się bawić, jeść słodycze i oglądać bajki, ale najbardziej lubi, gdy ktoś bierze go na ręce i przytula. W jego imieniu prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w znalezieniu takiej rodziny w Polsce lub za granicą.

Kolejny turnus rehabilitacyjny dla Kubusia Klimczaka opłacony!!!
7 sierpnia 2007r.
Dzięki pomocy dobrych serc, Kubuś K. z Koszalina ponownie może wyjechać na turnus rehabilitacyjny na przełomie września i października br. Dwa tygodnie specjalistycznych zajęć w sanatorium w Jarosławiu bardzo poprawią kondycję Kubunia, który wciąż nie odzyskał pełnej kontroli nad lekko sparaliżowaną rączką i nóżką.
Wszystkim, którzy kolejny raz pomogli Kubusiowi, składamy niebiańskie podziękowania:-))))

Bartuś ma nową rodzinę!!!
1 czerwca 2007r.
W dniu dzisiejszym zakończył się proces adopcyjny Bartusia. Kochający rodzice to najwspanialszy prezent jaki nasz milusiński mógł kiedykolwiek otrzymać w Dniu Dziecka. Wyrazy uznania i najszczersze życzenia powodzenia dla całej nowej rodziny Bartusia składają członkowie i symaptycy Stowarzyszenia.

Życzenia dla naszych maluszków!!!
30 maja 2007r.
Z okazji Dnia Dziecka życzymy naszym kochanym dzieciątkom, aby każdy ich dzień był upiększony obecnością dobrych Serc i opromieniony miłością matczyną i/lub ojcowską. Żyjemy nadzieją, że każdy nasz Maluszek znajdzie swoje miejsce na ziemi, swoich nowych rodziców, swój nowy, prawdziwy i bezpieczny dom :-))

Bartuś kończy 5-lat!!!
24 maja 2007r.
Życzenia wszystkiego najlepszego kochanemu Bartusiowi oraz jak najszybszego zamieszkania ze swoją nową rodziną życzą członkowie i sympatycy naszego Stowarzyszenia. Niech słoneczko już zawsze świeci w jego życiu a uśmiech nie znika z jego twarzy.

Słoneczniki, chryzantemy, irysy i Kubuś W.!!!
20 maja 2007r.
Zapraszamy do kolejnej aukcji 3 obrazów naszego Patkubowego artysty Ryszarda Masnyka. Dochód z aukcji jest w całości przeznaczony na pomoc dla Kubusia W. z Łodzi.
Linki do aukcji: Słoneczniki, Chryzantemy, Irysy

Kubuś W. w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie!!!
11 maja 2007r.
W dniu wczorajszym (10 maja b.r.) Kubuś miał przeprowadzone kompleksowe badanie słuchu. Napawające optymizmem wyniki badania pokazały, że słuch Kubusia ulega poprawie. Jednak w związku z występowaniem incydentów padaczkowych wymaga ciągłej kontroli. Następne badanie kontrolne będzie miało miejsce za 10 miesięcy.

Wszystkiego najlepszego Patryczku!!!
10 maja 2007r.
Naszemu kochanemu Patryczkowi z okazji przyjęcia Chrztu Św. oraz jego siostrzycce Ani, z okazji przystąpienia do Komunii Św., życzymy niezapomnianych i pełnych radości chwil w tak ważnym dniu. Życzymy także naszej cudnej Parze, aby w ich maleńkich serduszkach na zawsze zagościły wiara, nadzieja i miłość :-))))

Wszystkiego najlepszego Patryczku!!!
23 kwietnia 2007r.
Z okazji trzecich urodzin naszemu kochanemu Patryczkowi składamy najszczersze życzenia ogromu szczęścia, miłości oraz samych radosnych chwil.

Aukcje na rzecz Kubusia W. szczęśliwie zakończone!!!
16 kwietnia 2007r.
Zarówno wszystkie obrazy naszego niezmordowanego mistrza Ryszarda M. z Głogowa jak i piłka z autografami srebrnych medalistów Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Niemcy 2007 zostały przelicytowane i zakupione przez niezwykłego nabywcę. Nabywcę, któremu - nie po raz pierwszy - tak wiele zawdzięcza Kubuś W.

Gorąco dziękujemy.

Kubuś W. w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie!!!
16 kwietnia 2007r.
Od 11 kwietnia br. Kubuś wraz z mamą przebywa na 3-tygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W czasie pobytu w stolicy Kubusiowi i jego mamie pomagają panie wolontariuszki z Warszawskiego Centrum Wolontariatu. Również im z całego serca dziękujemy.

Kubusia odwiedzają też członkowie naszego stowarzyszenia.

Pilnie poszukiwana rodzina dla malutkiego Bartusia!!!
16 kwietnia 2007r.
Zwracamy się z prośbą o pomoc w znalezieniu rodziny zastępczej lub adopcyjnej dla maleńkiego Bartusia Łabuza z Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie. Szczegóły w zakładce "Nasi podopieczni".
Poszukiwanie rodziny dla Bartusia nadal trwa. Mamy pewne optymistyczne sygnały w tej sprawie, jednak za wcześnie na bliższe szczegóły. Nie zaprzestawajmy więc naszych działań poszukiwawczych!!!!

Forum PATKUBu ruszyło!!!
24 marca 2007r.
Twórcą i opiekunem forum jest Robert Rak, któremu serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w dyskusjach.
Do zobaczenia na forum ;)

Kubuś W. - Aukcja piłki z autografami narodowej reprezentacji piłkarzy ręcznych
23 marca 2007r.
Zapraszamy na licytację piłki podpisanej przez srebrnych medalistów Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej, Niemcy 2007r.: Piłka z autografami
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w aukcji, za co z góry z głebi serca dziękujemy:-))

Kubuś W. - kolejna aukcja obrazu
22 marca 2007r.
Prezentujemy kolejny obraz namalowany i sygnowany przez Ryszarda M. z Głogowa, a podarowany dla Kubusia W. Aukcja jest prowadzona na portalu Allegro: Oskarek dla Kubusia
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w aukcji, za co z góry z głebi serca dziękujemy:-))

Kubuś W. - kolejna aukcja obrazów
4 stycznia 2007r.
Prezentujemy kolejne obrazy namalowane i sygnowane przez Ryszarda M. z Głogowa, a podarowane dla Kubusia W. Aukcja jest prowadzona na portalu Allegro:
Ogród Moneta w Vetheuil
Sroka
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w aukcji, za co z góry z głebi serca dziękujemy:-))

Ryszard M. z Głogowa dla Kubusia W. i Oskarka M.
10 pażdziernika 2006r.
Patkubowy artysta malarz, Rysiek M. z Głogowa, nieustannie przekazuje do Patkubu swoje dzieła z przeznaczeniem na pomoc dla Kubunia W., a takze dla Oskarka M. Do tej pory, w efekcie aukcji na portalu Allegro, sprzedaliśmy:
- 2 kopie obrazów C.Moneta, zakupione przez p. Rafała S. z Warszawy (Port w Argenteuil - za 400zł) i p. Izabeli D. z Olsztyna (Park Manceau - za 300zł),
- 1 obraz autorski (Chłopczyk z misiem - za 710zł), który nabył p.Rafał S. z Warszawy.
W przygotowaniu kolejne obrazy naszego artysty:-))

Pilnie poszukiwana rodzina dla malutkiego Bartusia!!!
9 listopada 2006r.
Zwracamy się z prośbą o pomoc w znalezieniu rodziny zastępczej lub adopcyjnej dla maleńkiego Bartusia Łabuza z Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie. Szczegóły w zakładce "Nasi podopieczni".

Oskarek M. ma już nagrobek!!!
13 września 2006r.
Nagrobek na mogile Oskarka M. Śmierć 4-letniego Oskarka M.z Piotrkowa Tryb. wstrząsnęła wieloma wrażliwymi sercami, które pragną oddać cześć maleńkiemu Oskarkowi przez ufundowanie maluszkowi nagrobka na jego mogile. Na podstawie uchwały zarządu naszego stowarzyszenia z dn. 13 marca 2006r., PATKUB pomagał w zbiórce funduszy na ten cel. Wykonawcą nagrobka i rzeźby, na ogólną kwotę 8589,19zł, była firma TERS z Pęcic, która dn. 12 września zamontowała nagrobek wraz z rzeźbą na Cmentarzu Rzymsko-Katolickim w Piotrkowie Tryb., przy ul. Cmentarnej 19. Wszystkim Darczyńcom (lista i podziękowania dla dobrych serduszek) z kraju i z zagranicy, a zwłaszcza naszym drogim Rodakom z USA, składamy bardzo gorące podziękowania za zaufanie, jakim nas obdarzyli, a także za bardzo szybką odpowiedź na nasz apel. Tragiczna śmierć Oskarka nigdy nie byłaby upamiętniona w tak piękny sposób, gdyby nie zaangażowanie wielu wspaniałych ludzi zgormadzonych wokół strony www.oskarek.org, którym przeogromnie dziękujemy za wytrwałość i serce włożone w tę szlachetną sprawę!
Dziękujemy także wszystkim ludziom, którzy pomogli choć odrobinę pomniejszyć koszty związane z ww. przedsięwzięciem :-)

Więcej o tragedii Oskarka można przeczytać na www.oskarek.org

Aukcji na rzecz Kubusia W. ciąg dalszy!!!
18 pażdziernika 2006r.
Dzięki wspaniałomyślności dwojga poprzednich nabywców kopii obrazu C.Moneta ("Park Monceau"), dzieło już po raz trzeci zostaje wystawione na licytację!!!! A zatem PARK MONCEAU - Paryż 1876 można licytować ponownie do 26.10.2006 na portalu Allegro. Aukcja jest prowadzona przez Mizusię.
Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcą pomóc Kubulkowi :-))

Pomoc dla Marcelka
10 sierpnia 2006r.
Jeden z naszych podopiecznych, Marcelek Ż., został przeniesiony do ośrodka specjalistycznego w Mikołowie. Chłopczyk ma bardzo realną szansę na adopcję zagraniczną. Ponieważ procedura adopcyjna jest w toku i szanse na jej pozytywne zakończenie są duże, istnieje konieczność rozpoczęcia przez Marcysia nauki języka angielskiego. Przez kilka najbliższych miesięcy Marceli może opanować podstawowy poziom, ale są na to potrzebne fundusze. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu maluszka do zmian, które go czekają. Osoby, które mogą pomóc w opłaceniu kursu dla Marcysia są proszone o wpłaty na konto Patkubu z dopiskiem "Dla Marcelego Ż.". Bardzo prosimy o pilne potraktowanie naszego apelu.

Turnus rehabilitacyjny dla Kubusia K. z Koszalina opłacony!!!
19 lipca 2006r.
Dzięki ofiarności Patkubowiczów i innych wspaniałych darczyńców, udało się zebrać pełną kwotę (1760zł) na opłacenie turnusu rehabilitacyjnego w Jarosławcu dla naszego malutkiego Kubusia K. z Koszalina. Kubuś wraz ze swoją opiekunką składają szczere podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy tak niezawodnie, z czystej potrzeby serca, pomagają maluszkowi :-)

Ryszard M. z Głogowa dla Kubusia W. i Oskarka M.-aukcja obrazu
29 września 2006r.
Patkubowy artysta, Rysiek M. z Głogowa, nieustannie przekazuje do Patkubu swoje dzieła z przeznaczeniem na pomoc dla Kubunia W., a takze dla Oskarka M. Do tej pory, w efekcie aukcji na portalu Allegro, sprzedaliśmy 2 kopie obrazów C.Moneta, które "powędrowały" do p. Rafała S. z Warszawy (Port w Argenteuil - za 400zł) i p. Izabeli D. z Olsztyna (Park Manceau za 300zł).
Kolejny obraz (olej, 50x60cm) namalowany przez Ryśka M. jest niezwykle wzruszający, bo przedstawia dobrze znanego większości z nas, maleńkiego Ś.P. Oskarka M. z Piotrkowa Tryb. Niezwykłość dzieła nie wymaga żadnego dodatkowego opisu.
Obraz jest wystawiony do licytacji (cena wywoł. 150zł) na Allegro: www.allegro.pl/show_item.php?item=131022730. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na utrzymanie nagrobka/pomnika Oskarka. Aukcja jest prowadzona przez Mizusię.
Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych :-))

Aukcja na rzecz Kubusia W. trwa!!!
20 września 2006r.
Jeden z Patkubowiczów (Rysiek M.) przekazał do Patkubu, ze wskazaniem dla Kubusia W., własnoręcznie namalowane kopie olejne dwóch obrazów C.Moneta. Obrazy były wystawione na aukcji w portalu Allego do dn.16.09.2006. Aukcję obu kopii C.Moneta wygrał Pan Rafał S. z Warszawy. Dzięki wspaniałomyślności nabywcy, zakupiony przez niego obraz "Park Monceau" został podarowany dla Kubusia W.:-)))
A zatem PARK MONCEAU - Paryż 1876 można licytować ponownie do 29.09.2006 na Allegro. Aukcja jest prowadzona przez Mizusię. Pan Rysiek M. kończy już obraz przedstawiający Oskarka, który również będzie wystawiony na licytację!!!!!!!
Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych :-))

Kubuś W. skończył 2 latka!!!
25 września 2006r.
Naszemu kochanemu Kubusiowi W. w dniu jego 2 urodzin życzymy bezkresu dziecięcej radości, bazmiaru matczynej miłości i wytrwałości w powrocie do zdrowia:-))

Kubuś W. ma nowy wózek!!!!!
5 lipca 2006r.
Dzięki ofiarnej i niezwykle szybkiej odpowiedzi na nasz apel w sprawie zbiórki funduszy na zakup wózka dla Kubusia W., maluszek ma już nowy wózek z pełnym wysposażeniem. Za całość zapłacicliśmy 4980zł. Na turnus rehabilitacyjny Kubunio pojedzie już ze swoją nową i wygodną karocą.
W imieniu Kubulka i jego mamusi składamy ogromne podziękowania za przepiękny odruch serca tak wielu Darczyńców!

Roksanka R. znalazła kochającą rodzinę!!!
Roksanka R. cierpiąca na nieuleczalną chorobę genetyczną (pęcherzowe oddzielanie się naskórka) znalazła swoich nowych, tak długo oczekiwanych, rodziców. Składamy głęboki ukłon przed wszystkimi Dobrymi Duszkami (www.czarodziejka.com), które z takim zaangażowaniem poszukiwały kandydatów na rodziców dla Roksi, a dziewczynce życzymy oceanu miłości rodzicielskiej!

Projekt pomnika dla Oskarka
Wszystkich darczynców informujemy, że jest dostępny projekt pomnika, który można zobaczyć oraz dodac swoją opinię na www.oskarek.org. Wykonawcą nagrobka i pomnika dla Oskarka M. będzie firma TERS z Pęcic. Termin montażu jest zaplanowany na połowę sierpnia 2006r.

Pilnie potrzebna specjalistyczna rodzina zastępcza!
Pod koniec maja 2006r. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemanowicach Śląskich trafił 8-letni chłopczyk cierpiacy na dziecięce porażenie mózgowe i epilepsję. Maluszek był bardzo zaniedbany przez swoich bliskich i jest bardzo wychudzony. Nieustannie utrzymuje kontakt wzrokowy, jest bardzo spokojny i grzeczny. Chłopczyk wymaga natychmiastowej, troskliwej i pełnej spokoju oraz miłości, opieki. Prosimy wszsytkich ludzi o wrażliwych sercach, aby pomogli nam znaleźć specjalistyczną rodzinę zastępczą dla tego chłopczyka. Sytuacja prawna dziecka jest nieuregulowana - sprawa w toku.
Wszelkie informacje szczegółowe można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich - tel. 032/228 13 91 (p.TERESA KACIUBA).

Rehabilitacja dla Kubusia K. z Koszalina
5 lipca 2006r.
Nasz drugi Kubulek (Kubuś K. z Koszalina - patrz: NASI PODOPIECZNI) w październiku br. jest zapisany na 2-tygodniowy turnus rehabilitacyjny w Jarosławcu. Opłata za cały pobyt (wraz z opiekunką) kosztuje 1840zł. Bardzo prosimy o pomoc w sfinansowaniu rehabilitacji Kubunia i dokonywanie wpłat na konto Patkubu z dopiskiem "Na turnus dla Kubusia K.".

Bardzo pilnie potrzebny wózek dla Kubusia W. z Łodzi
15 czerwca 2006r.
Nasz Kubunio W. (patrz: NASI PODOPIECZNI) waży już ok. 15kg i jest mu potrzebny specjalistyczny wózek, który kosztuje ok. 3,5 tys. zł. Wózek jest konieczny do tego, aby Kubusio mógł na początku lipca pojechać na 2-tygodniowy turnus rehabilitacyjny. Wszystkich ludzi mogących pomóc naszemu maluszkowi prosimy o dokonywanie wpłat na konto Patkubu z dopiskiem "Na wózek dla Kubusia W.".

Walne Zebranie PATKUBU.
Dnia 24 maja 2006r. o godz. 14.00 odbyło się Sprawozdawcze Walne Zebranie Członków SPD PATKUB. Zebranie odbyło się w Olsztynie przy ul. Oczapowskiego 7 s.11. Podczas obrad przedstawiono i zaakceptowano m.in. sprawozdania finansowego i merytorycznego za 2005r., a także kilka poprawek do Statutu Stowarzyszenia.
Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym Patkubowiczom.

Komunikat
13 kwietnia 2006r.
Wszytkich zainteresowanych pomysłem wynajęcia adwokata, w celu wniesienia aktu oskarżenia przeciwko kilku osobom, które prawdopodobnie wiedziały o dramacie Oskarka M., pragniemy poinformować, iż Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Patkub nie może brać udziału w realizacji tego typu działań i nie ma możliwości udostępnienia konta Stowarzyszenia do gromadzenia środków na realizację ww. celu.
Stowarzyszenie PATKUB wraz z Sekcją Oskarkową nie firmują żadnych działań, które będą związane z ww. akcją i nie ponoszą z tego tytułu żadnej odpowiedzialności.
Zarząd Stowarzyszenia
Szef Sekcji Oskarkowej

Sejm RP
Podczas obrad Sejmu RP w dn. 24 marca 2006r., odbyła się debata związana z wyborem nowego Rzecznika Praw Dziecka. Po skandalicznym wystąpieniu Wicemarszałka Sejmu Andrzeja Leppera, podczas którego Pan Marszałek w cyniczny sposób poruszł problem "niewinnych" kar cielesnych wymierzanych dzieciom, nasze Stowarzyszenie wystosowało protest przeciw tak niestosownej postawie (pełen tekst protestu). Protest wysłano m.in. do Rzecznika Praw Dziecka, Szefa Kancelarii Sejmu, kilku Klubów Parlamentarnych oraz do niektórych gazet i portali internetowych.

Festiwal PROGRESSteron i Kubuś W.
Festiwal PROGRESSteron Z inicjatywy kilku przemiłych olsztyńskich Patkubowiczek oraz dzięki uprzejmości organizatorek, podczas 8 Festiwalu PROGRESSteron w Olsztynie (w dn.11-12 marca br.), zbierano fundusze na rehabilitację dla Kubusia W. z Łodzi. W trakcie Festiwalu Patkubowiczki prowadziły loterię fantową oraz aukcję rzeczy ciekawych. Gorące podziękowania dla wszystkich Pań, które zadały sobie wiele trudu, aby pomóc naszemu półtorarocznemu Kubulkowi!!!

Kubuś W. z Łodzi
Od połowy lutego Kubuś W. mieszka ze swoją nową mamą zastępczą w swoim nowym mieszkaniu. Jest otoczony opieką lekarzy i oddanych pracowników Hospicjum Domowego Dzieci Ziemi Łódzkiej. Kubunio czuje się doskonale i ma niesamowity apetyt. Maluszek dobrze słyszy i nieustannie utrzymuje kontakt ze swoją mamusią. Pięć razy w tygodniu z ogromnym zaangażowaniem Kubulek jest poddawany godzinnym ćwiczeniom rehabilitacyjnym. Na ten cel są potrzebne środki (250zł/tydzień), które prosimy wpłacać na konto PATKUBU z dopiskiem „Dla Kubusia W.”.

Pomóżmy małej Roksance
Więcej o samej Roksance i jej sytuacji znajdziecie na www.czarodziejka.com

dotted line

wstecz | w górę |

footer line